Destek: +90(532) 484 1891


Türkiye’de Takip Edebileceğiniz 5 Motosiklet Rotası
Türkiye’de Takip Edebileceğiniz 5 Motosiklet Rotası

Kimi zaman keyifli vakit geçirmek, kimi zaman arkadaşlarla uzun yolculuklarda eşsiz manzaraların tadını çıkarmak, kimi zamanda tek başına kafa dağıtmak için çıkılan motosiklet yolculukları; planlanmadığı takdirde rotayı kaybetme, manzaranın tadını çıkaramama gibi çeşitli problemlere sebep olabilir. Bu ve benzeri problemlerin önüne geçmek için planlanması gereken sürüşlerde en önemli etap, motosiklet rotasının hazırlanmasıdır. Biz de bu yazımızda hem sizlere fikir vermek, hem de sizler için yeni yollar oluşturmak adına Türkiye’de tercih edebileceğiniz motosiklet rotalarına değindik.

İşte Türkiye’de takip edebileceğiniz 5 motosiklet rotası:

Mardin – Bitlis / 320 Kilometre

Yapacağınız yolculuğun farklı ve tarihle iç içe olmasını istiyorsanız, sizin için önerimiz Mardin – Bitlis motosiklet rotasıdır. Her kilometresinde Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın tarihine şahitlik edeceğiniz bu motosiklet sürüşünde; rotanızı Midyat’tan başlatıp Hasankeyf, Kurtalan ve Tatvan’dan geçirerek Ahlat’ta sona erdirebilirsiniz. 320 kilometre civarında bir uzunluğa sahip olan bu rotada, motosiklet sürmenin keyfini doyasıya çıkarabilir, hatıralarınız arasına unutamayacağınız bir yolculuk ekleyebilirsiniz.

Soğanlı Geçidi / 106 Kilometre

I. Dünya Savaşı sırasında Rusların Bayburt’a ulaşmak için yaptığı Soğanlı Geçidi, 29 keskin virajı ve 106 kilometrelik uzunluğu ile adrenalin tutkunlarının seyir defterlerine eklemeleri gereken bir motosiklet rotasıdır. Dünyanın en tehlikeli yolları arasında sayılan ve sisli, yağmurlu havalarda yolculuk için cesaret gerektiren Soğanlı Geçidi; özellikle de macerayı ve off-road sayılabilecek aktiviteleri seviyorsanız, göz ardı etmemeniz gereken bir rota…

Artvin – Ardahan / 210 Kilometre

Artvin, Hopa’dan başlayan ve sırasıyla Borçka, Şavşat ve Karagöl’den geçerek Ardahan’da son bulan 210 kilometrelik bu motosiklet rotası; virajlar, göller ve dereler ile muhteşem bir yolculuğun kapılarını aralayacaktır. Genellik ekip olarak sık tercih edilen rotaların başında gelen Artvin – Ardahan yolu, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak ve doğayla iç içe bir yolculuk yapmak istiyorsanız, sizin için en doğru tercih!

Gökçeada – Bozcaada / 900 Kilometre

Ege Denizi’ndeki adaları motosiklet ile gezmek istiyorsanız, Gökçeada ve Bozcada’yı tercih edebilirsiniz. İzmir yönünden giderken Ezine’deki limandan, İstanbul’dan giderken de Eceabat’taki limandan feribot ile adalara kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Denizin ortasında, doğanın eşsiz manzarasını seyrederek keyif alabileceğiniz bir yolculuk olarak Gökçeada – Bozcada motosiklet rotasını değerlendirebilir, 900 kilometrelik bu yolculukta muhteşem deneyimler edinebilirsiniz!

Çanakkale – Karaburun / 500 Kilometre

Truva’dan yola çıkarak Altınoluk, Ören, Akçay, Cunda ve Eski Foça’yı ziyaret edebileceğiniz Türkiye’nin eşsiz doğa manzaralarından bir tanesine sahip olan bu motosiklet rotasında, sürüş keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz. İsterseniz tek günde, isterseniz de ulaştığınız yerlerin butik otellerinde konaklayarak 2-3 günde tamamlayabileceğiniz bu motosiklet rotası, hatıralarınız arasında önemli bir yer edinecek!

Yorumlar